Rod Pampling Net Worth, Age, Height, Wife, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Rod Pampling |
|---|---|
| Date of Birth | September 23, 1969 |
| Profession | Golfer |
| Net Worth | $1.5 Million |
Rod Pampling is a Golfer who was born on September 23, 1969 in Australia. Want to more about him? In this article, we covered Rod Pampling's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Rod Pampling.
Table of Contents (Quick Links)
Rod Pampling Biography
Do you wanna know Rod Pampling's full Biodata? Rod Pampling is a Golfer. He was born in Redcliffe on September 23, 1969. He is 54 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Rod Pampling |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 23-Sep-1969 |
| Age in 2024 | 54 |
| Birth Place | Redcliffe |
| Country | Australia |
| Nationality | Australian |
| Height | 1.78 m |
| Weight | 79 KG |
| Profession | Golfer |
Rod Pampling Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Rod Pampling? What is the income source of Rod Pampling? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Rod Pampling?As of 2024, the current net worth of Rod Pampling is $1.5 Million.
Rod Pampling Age, and Birthday Info 2024
Rod Pampling's Birthday Countdown
Rod Pampling's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Rod Pampling? In this section, we will talk about Rod Pampling's age, and birthday-related info. Rod Pampling's actual age is 54, and birthday is on 23-Sep-1969. When is Rod Pampling's next birthday? The next birthday of Rod Pampling is on 23 September, 2024.
| Birthday | 23-Sep-1969 |
|---|---|
| Name of the Day | Tuesday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Libra |
| Next Birthday | 23 September, 2024 |
| Age in 2024 | 54 years |
| Place of Birth | Redcliffe |
| Country of Birth | Australia |
Rod Pampling's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Rod Pampling? The physical condition of Rod Pampling is good. How tall is Rod Pampling? Want to know Rod Pampling's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.78 m., and weight is 79.
- Rod Pampling's Height: 1.78 m.
- Rod Pampling's Weight: 79 Kilograms
In the below table, you will find the height of Rod Pampling in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'10" |
|---|---|
| In Meters: 1.78 m. | |
| Weight | In Pound: 174.19 lbs |
| In KG: 79 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Rod Pampling Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Rod Pampling is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Rod Pampling? In this section, we will talk about Rod Pampling's personal life, life story. As you are curious to know about Rod Pampling. We added the information below.
| Marital Status | Married |
|---|---|
| Spouse(s) | Angela Pampling |
| Marriage Date | |
| Children |
Rod Pampling Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Rod Pampling? In this table, we added the education information of Rod Pampling. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Rod Pampling. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Rod Pampling
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Rod Pampling.
- What is the Net Worth of Rod Pampling?
The Net Worth of Rod Pampling is $1.5 Million.
- What is the Height of Rod Pampling?
The height of Rod Pampling is 1.78.
- Where is the birthplace of Rod Pampling?
The birthplace of Rod Pampling is Redcliffe.
- What is the Date of Birth of Rod Pampling?
The birthday of Rod Pampling is on 23-Sep-1969.
- Is Rod Pampling Married?
The marital status of Rod Pampling is: Married
Conclusion
So that's all we have about Rod Pampling's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Rod Pampling. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Rod Pampling's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Rod Pampling. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.