Michael Pittman Sr. Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Michael Pittman Sr. |
|---|---|
| Date of Birth | August 14, 1975 |
| Profession | Football Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Michael Pittman Sr. is a Football Player who was born on August 14, 1975 in United States. Want to more about him? In this article, we covered Michael Pittman Sr.'s net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about Michael Pittman Sr..
Table of Contents (Quick Links)
Michael Pittman Sr. Biography
Do you wanna know Michael Pittman Sr.'s full Biodata? Michael Pittman Sr. is a Football Player. He was born in New Orleans on August 14, 1975. He is 48 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Michael Pittman Sr. |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 14-Aug-1975 |
| Age in 2024 | 48 |
| Birth Place | New Orleans |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.83 m |
| Weight | 103 KG |
| Profession | Football Player |
Michael Pittman Sr. Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Michael Pittman Sr.? What is the income source of Michael Pittman Sr.? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Michael Pittman Sr.?As of 2024, the current net worth of Michael Pittman Sr. is $1.5 Million.
Michael Pittman Sr. Age, and Birthday Info 2024
Michael Pittman Sr.'s Birthday Countdown
Michael Pittman Sr.'s birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Michael Pittman Sr.? In this section, we will talk about Michael Pittman Sr.'s age, and birthday-related info. Michael Pittman Sr.'s actual age is 48, and birthday is on 14-Aug-1975. When is Michael Pittman Sr.'s next birthday? The next birthday of Michael Pittman Sr. is on 14 August, 2024.
| Birthday | 14-Aug-1975 |
|---|---|
| Name of the Day | Thursday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Leo |
| Next Birthday | 14 August, 2024 |
| Age in 2024 | 48 years |
| Place of Birth | New Orleans |
| Country of Birth | United States |
Michael Pittman Sr.'s Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Michael Pittman Sr.? The physical condition of Michael Pittman Sr. is good. How tall is Michael Pittman Sr.? Want to know Michael Pittman Sr.'s Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.83 m., and weight is 103.
- Michael Pittman Sr.'s Height: 1.83 m.
- Michael Pittman Sr.'s Weight: 103 Kilograms
In the below table, you will find the height of Michael Pittman Sr. in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'0" |
|---|---|
| In Meters: 1.83 m. | |
| Weight | In Pound: 227.12 lbs |
| In KG: 103 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Michael Pittman Sr. Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Michael Pittman Sr. is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Michael Pittman Sr.? In this section, we will talk about Michael Pittman Sr.'s personal life, life story. As you are curious to know about Michael Pittman Sr.. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Michael Pittman Sr. Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Michael Pittman Sr.? In this table, we added the education information of Michael Pittman Sr.. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Michael Pittman Sr.. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Michael Pittman Sr.
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Michael Pittman Sr..
- What is the Net Worth of Michael Pittman Sr.?
The Net Worth of Michael Pittman Sr. is $1.5 Million.
- What is the Height of Michael Pittman Sr.?
The height of Michael Pittman Sr. is 1.83.
- Where is the birthplace of Michael Pittman Sr.?
The birthplace of Michael Pittman Sr. is New Orleans.
- What is the Date of Birth of Michael Pittman Sr.?
The birthday of Michael Pittman Sr. is on 14-Aug-1975.
- Is Michael Pittman Sr. Married?
The marital status of Michael Pittman Sr. is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Michael Pittman Sr.'s net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Michael Pittman Sr.. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Michael Pittman Sr.'s net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Michael Pittman Sr.. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.