Jesse Iwuji Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Jesse Iwuji |
|---|---|
| Date of Birth | August 12, 1987 |
| Profession | American Football Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Jesse Iwuji is a famous American Football Player. He was born in Carrollton, - on August 12, 1987. Want to more about him? In this article, we covered Jesse Iwuji's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Jesse Iwuji.
Table of Contents (Quick Links)
Jesse Iwuji Biography
Do you wanna know Jesse Iwuji's full Biodata? Jesse Iwuji is an American Football Player. He was born in Carrollton on August 12, 1987. He is 36 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Jesse Iwuji |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 12-Aug-1987 |
| Age in 2024 | 36 |
| Birth Place | Carrollton |
| Country | - |
| Nationality | |
| Height | 1.85 m |
| Weight | 82 KG |
| Profession | American Football Player |
Jesse Iwuji Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Jesse Iwuji? What is the income source of Jesse Iwuji? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Jesse Iwuji?As of 2024, the current net worth of Jesse Iwuji is $1.5 Million.
Jesse Iwuji Age, and Birthday Info 2024
Jesse Iwuji's Birthday Countdown
Jesse Iwuji's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Jesse Iwuji? In this section, we will talk about Jesse Iwuji's age, and birthday-related info. Jesse Iwuji's actual age is 36, and birthday is on 12-Aug-1987. When is Jesse Iwuji's next birthday? The next birthday of Jesse Iwuji is on 12 August, 2024.
| Birthday | 12-Aug-1987 |
|---|---|
| Name of the Day | Wednesday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Leo |
| Next Birthday | 12 August, 2024 |
| Age in 2024 | 36 years |
| Place of Birth | Carrollton |
| Country of Birth | - |
Jesse Iwuji's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Jesse Iwuji? The physical condition of Jesse Iwuji is good. How tall is Jesse Iwuji? Want to know Jesse Iwuji's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.85 m., and weight is 82.
- Jesse Iwuji's Height: 1.85 m.
- Jesse Iwuji's Weight: 82 Kilograms
In the below table, you will find the height of Jesse Iwuji in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'1" |
|---|---|
| In Meters: 1.85 m. | |
| Weight | In Pound: 180.81 lbs |
| In KG: 82 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Jesse Iwuji Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Jesse Iwuji is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Jesse Iwuji? In this section, we will talk about Jesse Iwuji's personal life, life story. As you are curious to know about Jesse Iwuji. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Jesse Iwuji Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Jesse Iwuji? In this table, we added the education information of Jesse Iwuji. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Jesse Iwuji. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Jesse Iwuji
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Jesse Iwuji.
- What is the Net Worth of Jesse Iwuji?
The Net Worth of Jesse Iwuji is $1.5 Million.
- What is the Height of Jesse Iwuji?
The height of Jesse Iwuji is 1.85.
- Where is the birthplace of Jesse Iwuji?
The birthplace of Jesse Iwuji is Carrollton.
- What is the Date of Birth of Jesse Iwuji?
The birthday of Jesse Iwuji is on 12-Aug-1987.
- Is Jesse Iwuji Married?
The marital status of Jesse Iwuji is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Jesse Iwuji's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Jesse Iwuji. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Jesse Iwuji's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Jesse Iwuji. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.