Jeff Kelly Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Jeff Kelly |
|---|---|
| Date of Birth | December 13, 1975 |
| Profession | Football Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Jeff Kelly is a Football Player. He was born in La Grange on December 13, 1975. Want to more about him? In this article, we covered Jeff Kelly's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Jeff Kelly Biography
Do you wanna know Jeff Kelly's full Biodata? Jeff Kelly is a Football Player. He was born in La Grange on December 13, 1975. He is 48 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Jeff Kelly |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 13-Dec-1975 |
| Age in 2024 | 48 |
| Birth Place | La Grange |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.91 m |
| Weight | 109 KG |
| Profession | Football Player |
Jeff Kelly Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Jeff Kelly? What is the income source of Jeff Kelly? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Jeff Kelly?As of 2024, the current net worth of Jeff Kelly is $1.5 Million.
Jeff Kelly Age, and Birthday Info 2024
Jeff Kelly's Birthday Countdown
Jeff Kelly's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Jeff Kelly? In this section, we will talk about Jeff Kelly's age, and birthday-related info. Jeff Kelly's actual age is 48, and birthday is on 13-Dec-1975. When is Jeff Kelly's next birthday? The next birthday of Jeff Kelly is on 13 December, 2024.
| Birthday | 13-Dec-1975 |
|---|---|
| Name of the Day | Saturday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Sagittarius |
| Next Birthday | 13 December, 2024 |
| Age in 2024 | 48 years |
| Place of Birth | La Grange |
| Country of Birth | United States |
Jeff Kelly's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Jeff Kelly? The physical condition of Jeff Kelly is good. How tall is Jeff Kelly? Want to know Jeff Kelly's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.91 m., and weight is 109.
- Jeff Kelly's Height: 1.91 m.
- Jeff Kelly's Weight: 109 Kilograms
In the below table, you will find the height of Jeff Kelly in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'3" |
|---|---|
| In Meters: 1.91 m. | |
| Weight | In Pound: 240.34 lbs |
| In KG: 109 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Jeff Kelly Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Jeff Kelly is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Jeff Kelly? In this section, we will talk about Jeff Kelly's personal life, life story. As you are curious to know about Jeff Kelly. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Jeff Kelly Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Jeff Kelly? In this table, we added the education information of Jeff Kelly. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Jeff Kelly. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Jeff Kelly
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Jeff Kelly.
- What is the Net Worth of Jeff Kelly?
The Net Worth of Jeff Kelly is $1.5 Million.
- What is the Height of Jeff Kelly?
The height of Jeff Kelly is 1.91.
- Where is the birthplace of Jeff Kelly?
The birthplace of Jeff Kelly is La Grange.
- What is the Date of Birth of Jeff Kelly?
The birthday of Jeff Kelly is on 13-Dec-1975.
- Is Jeff Kelly Married?
The marital status of Jeff Kelly is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Jeff Kelly's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Jeff Kelly. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Jeff Kelly's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Jeff Kelly. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.