Brett Robinson Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Brett Robinson |
|---|---|
| Date of Birth | January 24, 1970 |
| Profession | Rugby Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Brett Robinson is a Rugby Player who was born on January 24, 1970 in Australia. You might be interested to know more about Brett Robinson. So, in this article, we discussed all information about Brett Robinson's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Brett Robinson Biography
Do you wanna know Brett Robinson's full Biodata? Brett Robinson is a Rugby Player. He was born in Australia on January 24, 1970. He is 53 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Brett Robinson |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 24-Jan-1970 |
| Age in 2024 | 53 |
| Birth Place | Australia |
| Country | Australia |
| Nationality | Australian |
| Height | 1.88 m |
| Weight | 100 KG |
| Profession | Rugby Player |
Brett Robinson Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Brett Robinson? What is the income source of Brett Robinson? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Brett Robinson?As of 2024, the current net worth of Brett Robinson is $1.5 Million.
Brett Robinson Age, and Birthday Info 2024
Brett Robinson's Birthday Countdown
Brett Robinson's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Brett Robinson? In this section, we will talk about Brett Robinson's age, and birthday-related info. Brett Robinson's actual age is 53, and birthday is on 24-Jan-1970. When is Brett Robinson's next birthday? The next birthday of Brett Robinson is on 24 January, 2024.
| Birthday | 24-Jan-1970 |
|---|---|
| Name of the Day | Saturday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Aquarius |
| Next Birthday | 24 January, 2024 |
| Age in 2024 | 53 years |
| Place of Birth | Australia |
| Country of Birth | Australia |
Brett Robinson's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Brett Robinson? The physical condition of Brett Robinson is good. How tall is Brett Robinson? Want to know Brett Robinson's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.88 m., and weight is 100.
- Brett Robinson's Height: 1.88 m.
- Brett Robinson's Weight: 100 Kilograms
In the below table, you will find the height of Brett Robinson in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'2" |
|---|---|
| In Meters: 1.88 m. | |
| Weight | In Pound: 220.5 lbs |
| In KG: 100 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Brett Robinson Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Brett Robinson is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Brett Robinson? In this section, we will talk about Brett Robinson's personal life, life story. As you are curious to know about Brett Robinson. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Brett Robinson Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Brett Robinson? In this table, we added the education information of Brett Robinson. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Brett Robinson. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Brett Robinson
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Brett Robinson.
- What is the Net Worth of Brett Robinson?
The Net Worth of Brett Robinson is $1.5 Million.
- What is the Height of Brett Robinson?
The height of Brett Robinson is 1.88.
- Where is the birthplace of Brett Robinson?
The birthplace of Brett Robinson is Australia.
- What is the Date of Birth of Brett Robinson?
The birthday of Brett Robinson is on 24-Jan-1970.
- Is Brett Robinson Married?
The marital status of Brett Robinson is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Brett Robinson's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Brett Robinson. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Brett Robinson's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Brett Robinson. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.