Anthony Peterson Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Anthony Peterson |
|---|---|
| Date of Birth | March 16, 1985 |
| Profession | Boxer |
| Net Worth | $1.5 Million |
Anthony Peterson is a well-known Boxer. He was born in Washington, United States on March 16, 1985. You might be interested to know more about Anthony Peterson. So, in this article, we discussed all information about Anthony Peterson's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Anthony Peterson Biography
Do you wanna know Anthony Peterson's full Biodata? Anthony Peterson is a Boxer. He was born in Washington on March 16, 1985. He is 38 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Anthony Peterson |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 16-Mar-1985 |
| Age in 2024 | 38 |
| Birth Place | Washington |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.73 m |
| Weight | 62 KG |
| Profession | Boxer |
Anthony Peterson Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Anthony Peterson? What is the income source of Anthony Peterson? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Anthony Peterson?As of 2024, the current net worth of Anthony Peterson is $1.5 Million.
Anthony Peterson Age, and Birthday Info 2024
Anthony Peterson's Birthday Countdown
Anthony Peterson's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Anthony Peterson? In this section, we will talk about Anthony Peterson's age, and birthday-related info. Anthony Peterson's actual age is 38, and birthday is on 16-Mar-1985. When is Anthony Peterson's next birthday? The next birthday of Anthony Peterson is on 16 March, 2024.
| Birthday | 16-Mar-1985 |
|---|---|
| Name of the Day | Saturday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Pisces |
| Next Birthday | 16 March, 2024 |
| Age in 2024 | 38 years |
| Place of Birth | Washington |
| Country of Birth | United States |
Anthony Peterson's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Anthony Peterson? The physical condition of Anthony Peterson is good. How tall is Anthony Peterson? Want to know Anthony Peterson's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.73 m., and weight is 62.
- Anthony Peterson's Height: 1.73 m.
- Anthony Peterson's Weight: 62 Kilograms
In the below table, you will find the height of Anthony Peterson in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'8" |
|---|---|
| In Meters: 1.73 m. | |
| Weight | In Pound: 136.71 lbs |
| In KG: 62 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Anthony Peterson Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Anthony Peterson is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Anthony Peterson? In this section, we will talk about Anthony Peterson's personal life, life story. As you are curious to know about Anthony Peterson. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Anthony Peterson Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Anthony Peterson? In this table, we added the education information of Anthony Peterson. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Anthony Peterson. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Anthony Peterson
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Anthony Peterson.
- What is the Net Worth of Anthony Peterson?
The Net Worth of Anthony Peterson is $1.5 Million.
- What is the Height of Anthony Peterson?
The height of Anthony Peterson is 1.73.
- Where is the birthplace of Anthony Peterson?
The birthplace of Anthony Peterson is Washington.
- What is the Date of Birth of Anthony Peterson?
The birthday of Anthony Peterson is on 16-Mar-1985.
- Is Anthony Peterson Married?
The marital status of Anthony Peterson is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Anthony Peterson's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Anthony Peterson. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Anthony Peterson's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Anthony Peterson. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.